Teraz 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Aktualizacja: 12.12.2019 12:42 Publikacja: 13.12.2019 10:00
W 2011 r. otwarto stołeczną świątynię luksusu – dom handlowy Vitkac, swą bryłą przypominający sarkofag
Foto: EAST NEWS
Niedługo po roku 2000 krążyła anegdota po Warszawie: przyjeżdżają menedżerowie Chanel, żeby szukać lokalizacji dla firmowego salonu. Centrum handlowe nie wchodzi w rachubę, musi być elegancka ulica, z równie eleganckim sąsiedztwem, chętnie w starej części miasta. Jedyne, co znajdują, to miejsce w Alejach Ujazdowskich, gdzie mieści się antykwariat Logos. Trochę zapyziałe miejsce, za to stylowe, z intelektualną tradycją, w dobrej kamienicy, jedna z najlepszych lokalizacji w stolicy. Ale Logos odmawia i Chanel odjeżdża z kwitkiem.
Teraz 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Ktoś, kto rozumie podejście krytyczne i koncepcję ukrytego programu, jest w stanie zmieniać skutecznie szkołę. To jest wyzwaniem na lata - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, szef rady Fundacji Dorastaj z Nami, były rzecznik rządu Marcinkiewicza.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Nie wszystko w Kościele można i należy od razu oznajmiać językiem doktryny. Część z przekazu dokonywać się może i powinna w przestrzeni gestu.
Obecnie jedzenie poza domem jest droższe niż gotowanie w domu, ale w XIX wieku było dokładnie odwrotnie.
Antysemityzm rozszalał się już nie tylko we Francji czy w Niemczech. To choroba, którą zarażony jest cały świat. Ale ciekawa rzecz, że opowiadam o tym w Polsce, gdzie go nie ma - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler.
Gdy w „Parku marzeń” rywal jest w potrzebie, można się nieźle na nim obłowić.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Rosyjski Sąd Najwyższy orzekł w czwartek, że działacze LGBT powinni zostać uznani za „ekstremistów”, a sam ruch ma być zakazany na terytorium Rosji.
Toksyczna męskość skraca życie – do takich wniosków doszli polscy i amerykańscy naukowcy, autorzy raportu dotyczącego wpływu wzorców społecznych na zdrowie mężczyzn O ile krócej średnio żyją mężczyźni wierni zasadom „prawdziwej męskości”?
Nie żyje 14-latka, która zaginęła we wtorek rano w Andrychowie. Nastolatka przez kilka godzin siedziała przed sklepem w centrum miasta, a następnie wychłodzona i osłabiona trafiła do szpitala.
Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił apelację w sprawie trojga aktywistów LGBT - w tym Michała Sz. (ps. Margot), skazanych za udział w zbiegowisku, zniszczenie ciężarówki Fundacji Pro – Prawo do Życia oraz atak na jej działaczy.
Posłowie Sejmu X kadencji zdecydowali większością głosów, że procedura zapłodnienia metodą in vitro będzie finansowana z budżetu państwa. Był to pierwszy obywatelski projekt ustawy uchwalony przez ten Sejm.
Władze Indii, kraju, który od lat znajduje się wśród tych o największym zanieczyszczeniu powietrza w skali całego świata, chcą wypróbować nowe metody z walce ze smogiem. Planują wykorzystać wyjątkową technologię – pomóc ma im sztucznie wywoływany deszcz.
Po wypadku, do którego doszło w tym tygodniu w Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zmarł 85-letni taksówkarz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo.
„Wspólny głos naszą siłą” – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który właśnie teraz, 29 listopada 2023 r., ruszył w Warszawie.
Słaby popyt, zmiana strategii, nowy koncept – przyczyny wycofania z oferty modeli samochodów są różne. Tu znajdziesz wszystkie wycofane w najbliższym czasie z produkcji modele aut.
Nowy plan mobilizacji Ukraińców do walk na froncie leży od czerwca na biurku Władimira Zełenskiego, ale prezydent nie ugina się pod presją wojska, aby go podpisać - informuje Bloomberg.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Grecja przepuściła przez swoją przestrzeń powietrzną samolot z rosyjską delegacją z Siergiejem Ławrowem na pokładzie. Ławrow przyleciał do Skopje na spotkanie szefów MSZ państw OBWE.
Porażka Legii z Aston Villą 1:2 na jej stadionie w Birmingham oznacza, że w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Legia będzie musiała co najmniej zremisować z AZ Alkmaar.
Amerykańska dziennik "Wall Street Journal" donosi, że przedstawiciele Izraela i Stanów Zjednoczonych omawiają plany powojennej struktury Strefy Gazy, które zakładają wydalenie kilku tysięcy bojowników Hamasu i członków ich rodzin za granicę.
Rosyjski Sąd Najwyższy orzekł w czwartek, że działacze LGBT powinni zostać uznani za „ekstremistów”, a sam ruch ma być zakazany na terytorium Rosji.
Prezydent Rosji postawił swój kraj na progu wojny i wzmocnił swoją władzę. A co najważniejsze, podważa przekonanie Zachodu, że Ukraina może – i musi – wyjść z wojny jako kwitnąca demokracja europejska - pisze prestiżowy magazyn "The Economist".
Drużyna z Częstochowy odniosła pierwsze w swojej historii zwycięstwo w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Pokonała na wyjeździe 1:0 Sturm Graz i zachowała szansę na Ligę Konferencji.
Bardzo dobre wyniki prezentowane dziś przez giełdowych deweloperów to owoc sprzedażowego boomu z 2021 r.
Rynek należy do sprzedających. Ceny transakcyjne mieszkań bywają wyższe od ofertowych i o kilkadziesiąt tysięcy zł.
Choć zewsząd słyszymy o pracy hybrydowej, firmy nie redukują zajmowanej powierzchni – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH Maksymilian Sobczak, dyrektor w dziale najmu powierzchni biurowych w Avison Young Poland.
Dynamika wzrostów cen mieszkań hamuje. Trend może się utrzymać. Wiele zależy od „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”.
Więcej za lokale klienci płacą nie tylko w największych aglomeracjach. Dużym wzięciem cieszą się dwa pokoje.
Kluczowym wyzwaniem polityki jest znalezienie optymalnego wroga, ale równie karkołomny bywa dobór sojuszników.
Władza to wielki ciężar. Nie tylko ze względu na dylematy moralne, jakie musi rozstrzygać osoba, której ją powierzono, ale także ze względu na nieustanne zagrożenie życia przywódcy.
Wchodzące w życie zmiany mają m.in. zwiększyć swobodę inwestowania w nieruchomości – pisze radczyni prawna w Squire Patton Boggs Krześniak.
Awanturnik, co pół świata zjeździł, był piratem w Indiach i królem Madagaskaru, konfederatem radomskim i barskim, który chciał porwać rosyjskiego księcia Nikołaja Repnina. Brał też pod uwagę zabicie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Po zwycięstwie nad bolszewikami niepodległa Polska poniosła jedną z największych klęsk dyplomatycznych w historii – 18 marca 1921 r. polscy dyplomaci podpisali w Rydze niekorzystny dla naszego kraju traktat z Rosją Sowiecką.
„Film historyczny powinien choć w minimalnym stopniu odnosić się do faktów, które są wynikiem ustaleń historii jako nauki, powinien opowiedzieć się wobec kultury materialnej i obyczajów przedstawianej epoki. Takie są oczekiwania wobec twórców kina historycznego. Dlaczego? Ponieważ kino ma większą siłę oddziaływania od historii jako nauki, widzowie kształtują swoje wyobrażenie o przeszłości właśnie za sprawą filmu” (Film.org.pl, 22 marca 2020).
Na ekranizację biografii cesarza Napoleona I czekałem od dawna. Napisałem o nim tyle artykułów, że mam wrażenie, jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Trudno się zatem dziwić, że kiedy usłyszałem, że nad fabularną biografią Napoleona pracuje sam Ridley Scott, ogarnęła mnie euforia. Czy po premierze się zawiodłem?
Dzisiaj loty w Kosmos nikogo nie ekscytują. Swoje satelity wysyłają nawet prywatne firmy, a astronautów lokują na orbicie liczne kraje – oczywiście te, które na to stać… Zaczęła się już także turystka kosmiczna! Kiedyś jednak było inaczej.
Duże fundusze preferują jednak spółki notowane równolegle na GPW – mówi Tomasz Puzyrewicz, dyrektor departamentu emisji obligacji w DM Navigator.
Twórcy serialu „The Crown” pokazali kilka ujęć z drugiej części szóstego sezonu serialu opowiadającego o losach brytyjskiej rodziny królewskiej.
Polska Grupa Zbrojeniowa dołączyła do stowarzyszenia Aerospace, Security and Defense Industries Association of Europe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas