Aktualizacja: 24.12.2019 14:10 Publikacja: 27.12.2019 18:00
Foto: materiały prasowe
Efektowne blaszane pudełko zawiera blisko 200 kolorowych kart ozdobionych przyjemnymi dla oka rysunkami przedstawiającymi japońskie smakołyki. Do tego dochodzi osiem pionków, niewielka plansza z wycięciami na kafelki menu (służąca między innymi do liczenia punktów) oraz jasna i zrozumiała instrukcja.
Najciekawsza jest jednak sama rozgrywka. „Sushi Go Party!" wykorzystuje bowiem mechanikę draftu, czyli polega na ciągnięciu kart. W każdej z trzech rund gracze dobierają z talii nawet i dziesięć sztuk, jedną zachowują, a pozostałe przekazują sąsiadowi (i tak do ich wyczerpania). Pod koniec rundy zachowane karty dostarczają punktów, ale nie tylko. Niektóre zawierają akcje specjalne umożliwiające na przykład dobranie kart lub zwiększenie liczby punktów za konkretne osiągnięcia. Na papierze wydaje się to skomplikowane, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Zasady zabawy można wyjaśnić w ciągu zaledwie kilku minut. Mimo tej prostoty „Sushi Go Party!" jest grą nastawioną na myślenie. A wręcz kombinowanie! Staranne analizowanie tego, którą kartę opłaca się zachować i jakie mogą się trafić w przy kolejnym wyborze. A może lepiej podebrać jakąś sąsiadowi, mieszając mu szyki? Zabawa wymaga wybrania określonej taktyki i umiejętnego jej modyfikowania w zależności od sytuacji. Idealnie nadaje się na imprezy – rozgrywka trwa zaledwie 20 minut, a może w niej uczestniczyć nawet i ośmiu graczy!
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Prezes RM będzie mógł rozporządzeniem wskazać obszar granicy, na którym przez 60 dni nie będzie możliwe przyjmowanie wniosków o ochronę międzynarodową.
Teksas przygotowuje się do usuwania migrantów, obiecanego przez prezydenta elekta Donalda Trumpa. Współpracę obiecują również republikańskie władze innych stanów.
Dlaczego młodzi potrzebują dziś tak skomplikowanego slangu? Bo chcą nam pokazać, że wcale nie jesteśmy tacy mądrzy, jak nam się wydaje. Bo jak można nie rozumieć sigmy, skibidi czy brainrot? To wyraz buntu, który nie przejawia się już na ulicy, tylko w internecie, w serwisach społecznościowych, które dla młodych ludzi są dziś naturalnym środowiskiem.
Nikt nie wie, jakie porządki zaprowadzą rebelianci w Syrii, ale państwa europejskie już chciałyby tam odsyłać imigrantów. Prawo jednak na to nie pozwala.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z profesorem Romanem Kuźniarem o dramatycznym upadku reżimu Baszara Asada. Jakie siły doprowadziły do tego punktu po latach wojny domowej? Czy Syria ma szansę na odbudowę, a może czeka ją kolejna fala chaosu? Ekspert analizuje role Rosji, Turcji i Iranu oraz przewiduje konsekwencje dla Bliskiego Wschodu i świata.
"Dzięki protestowi kilkudziesięciu z nas tematy klimatyczne, klimatolodzy i wypowiedzi rządu w tej sprawie, pojawiły się w telewizji i gazetach częściej niż przez cały ostatni rok. To pokazuje, że nasza metoda działa" – podkreślają aktywiści grupy Ostatnie Pokolenie. „Blokady ulic to nasza ostatnia deska ratunku. Nie chcemy utrudniać wam życia ani kierować waszego gniewu przeciwko nam" – zaznaczają.
Decyzją internautów Młodzieżowym Słowem Roku 2024 zostało słowo "sigma". Wyjaśniamy, co właściwie oznacza.
W województwie warmińsko-mazurskim kobieta została raniona w okolicy miejsca, w którym odbywały się policyjne ćwiczenia. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do zdarzenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas