Jaka przyszłość czeka masową turystykę? Czy szybko się odrodzi? I jaka to będzie turystyka: lepsza, gorsza, a może nic się nie zmieni? Czy turyści szybko wrócą do Barcelony, Wenecji, Amsterdamu? I o co dziś walczą organizacje antyturystyczne, które przez lata zyskiwały w tych miastach na znaczeniu?

Długi weekend, jaki rozpoczęło Boże Ciało, można uznać za początek urlopowych wyjazdów Polaków. Co dalej z rozwojem epidemii? A jeśli nie będziemy mogli albo nie będziemy chcieli – z obawy przed koronawirusem – wyjechać za granicę, to czy nie zadepczemy Tatr, Roztocza, Suwalszczyzny?

Hubert Kozieł pisze w „Plusie Minusie” o niecodziennej dyplomacji, czyli bardzo nieformalnych i niekonwencjonalnych kanałach dyplomatycznych kontaktów. Pandy, aligatory, gwiazdy sporty – jak najlepiej przełamać lody?

A w reportażu pt. „Jeszcze tylko jedna msza” Jakub Kowalski przyjrzał się prawdziwej historii, która zainspirowała Jana Komasę do nakręcenia nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”. Jak głośny film odbił się na życiu Patryka, który udawała księdza? I dlaczego go nie chce obejrzeć?

O tym wszystkim dyskutują redaktorzy „Plusa Minusa”