Kaczyński wymyśla lepszego Dudę

Kandydatem PiS na prezydenta ma być ktoś strawny dla wyborców Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena, ale i otwierający tę partię na centrum. Kojarzony z pisowskim środowiskiem, niekoniecznie jednak z jego rządami. Wymyślenie kogoś takiego wymaga cudu.

Publikacja: 20.06.2024 17:40

Jarosław Kaczyński ma poczucie, że w wyborach europejskich odbił się od dna (na zdjęciu oddaje głos

Jarosław Kaczyński ma poczucie, że w wyborach europejskich odbił się od dna (na zdjęciu oddaje głos w Warszawie 9 czerwca 2024 r.). Kogo nam teraz szykuje na kandydata PiS w kolejnych – prezydenckich?

Foto: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Media popierające obecną władzę przedstawiają Jarosława Kaczyńskiego jako bezradnego staruszka zmagającego się z chaosem wewnątrz swojego słabnącego i skłóconego obozu politycznego. Tymczasem kończący 18 czerwca 75 lat prezes Prawa i Sprawiedliwości ma po wyborach europejskich poczucie, że odbił się od dna. W sytuacji zmasowanego policyjno-prokuratorskiego ataku na jego środowisko zajęcie drugiego miejsca z wynikiem tylko o niecały punkt procentowy gorszym od formacji Donalda Tuska nie jest klęską.

Pozostało 97% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Plus Minus
Tomasz Terlikowski: Spór między chrześcijany