Reklama

Bogusław Chrabota: O nowy język polityki

Rządy populistów nigdy nie będą dobre. Dlatego w imię przyszłości trzeba próbować się z populizmem rozprawiać. Pokolenie po pokoleniu. Jak to robić?
Bogusław Chrabota: O nowy język polityki

Foto: AdobeStock

Profesor Michael Sandel, filozof polityki z Harvardu, twierdzi, że jednym z największych problemów współczesnej polityki jest to, że nie słuchamy swoich antagonistów i nie traktujemy poważnie tego, co mówią. I rzuca z rękawa przykładami. Najprostszy dotyczy wykształcenia. Jaka część społeczeństw współczesnego Zachodu ma wyższe wykształcenie? – pyta Sandel. I odpowiada: to około 30 proc. A jak się ma sprawa z tym samym wskaźnikiem w kręgach reprezentacji parlamentarnych? Tu wyższe wykształcenie ma ponad 90 proc.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
„Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos”: Sikający astronauta
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao przyjął Plan Dekarbonizacji
Plus Minus
„Resident Evil: Requiem”: Powrót do Raccoon City
Plus Minus
„Felietony”: Felietonista? Naprawdę?
Plus Minus
„Skok”: Upadek z wysoka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama