Członek komisji śledczej ds. zbadania śmierci Barbary Blidy: Ktoś wytarł odciski palców na pistolecie

Posłowie PiS od początku prac komisji lansowali tezę, że to było samobójstwo. A ja uważam, że Barbara Blida, twarda śląska kobieta, samobójstwa by nie popełniła - mówi Tadeusz Sławecki, były poseł PSL, członek komisji śledczej ds. zbadania śmierci Barbary Blidy.

Publikacja: 19.04.2024 17:00

Zarzuty wobec Barbary Blidy były dmuchane. Gdyby prokuratura starannie je zweryfikowała, to nie było

Zarzuty wobec Barbary Blidy były dmuchane. Gdyby prokuratura starannie je zweryfikowała, to nie byłoby podstaw do oskarżania jej. Zresztą nigdy nie udowodniono, jakoby Barbara Blida pośredniczyła we wręczaniu łapówki – mówi Tadeusz Sławecki. Na zdjęciu jako poseł w drodze na posiedzenie komisji śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy, 2009 rok

Foto: PIOTR BłAWICKI/EAST NEWS

Plus Minus: Były premier Leszek Miller chciałby, żeby minister sprawiedliwości Adam Bodnar wznowił śledztwo w sprawie śmierci Barbary Blidy. Od tamtych wydarzeń upłynęło 17 lat. Pracowała nad nią prokuratura i komisja śledcza, w której pan zasiadał. Do czego tu wracać?

Myślę, że wiele rzeczy nie zostało do końca wyjaśnionych.

Pozostało 98% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Cham, ale swój
Plus Minus
Jan A.P. Kaczmarek: Dobry film może zmienić życie twórcy
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Taka debata o aborcji nie jest ok
Plus Minus
Europejskie wybory kota w worku
Plus Minus
Waleczny skorpion