Wspaniale czytało mi się „Inne Kioto” Alexa Kerra, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Karakter. To opowieść o dawnej japońskiej stolicy, jej architekturze, kulturze i estetyce. Piękna, erudycyjna książka. Pochłaniam też wiersze Uty Przyboś z tomu „Jakoby”. Opowiadają o odchodzeniu, śmierci, utracie. Wspaniale wpisują się w jesienny klimat. A dla podniesienia ducha czytam książkę Roberta Byrona „Europa w zwierciadle” o włóczędze przez Europę w 1924 roku przedwcześnie zmarłego prekursora brytyjskiej literatury podróżniczej.