Reklama

Antoni Dudek: Koniec prawicowej rewolucji. Jarosławowi Kaczyńskiemu zabrakło politycznej wyobraźni

Jarosław Kaczyński nie umie przyciągać do siebie ludzi wpływowych, którzy sami są liderami i mogą tworzyć różne mniejsze środowiska. On potrafi przyciągać jedynie wykonawców, żołnierzy i oczywiście rozmaitych pieczeniarzy plotących patriotyczne frazesy - mówi Antoni Dudek, historyk i politolog.
– Może młodych nie jest zbyt wielu, ale było ich wystarczająco dużo, żeby stojąc w tych długich kole

– Może młodych nie jest zbyt wielu, ale było ich wystarczająco dużo, żeby stojąc w tych długich kolejkach po nocy, jakie widzieliśmy w niedzielę, zabrać swoimi głosami PiS trzecią kadencję – mówi Antoni Dudek (na zdjęciu kolejka przed jednym z krakowskich lokali wyborczych)

Foto: Beata Zawrzel/REPORTER

Plus Minus: Co się właściwie stało?

Rewolucja, którą w Polsce chciało przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość, się nie udała. Choć i tak na koniec opowiedziało się za nią całkiem sporo wyborców, bo jedna trzecia głosujących przy rekordowo wysokiej frekwencji. Ale to jednak za mało, żeby ją kontynuować. Wchodzimy więc w fazę destrukcji rządów PiS, która potrwa co najmniej do wyborów prezydenckich w 2025 r.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Plus Minus
Polska nie była imperium. I dobrze. Kacper Kita o micie imperium i nowej geopolityce
Materiał Promocyjny
Bezpieczeństwo to nie dodatek. To fundament systemu płatności
Plus Minus
„Niebo. Rok w piekle”: Przejmująca cisza
Plus Minus
„Canes of Karabakh”: Złapać oddech
Plus Minus
„Ride 6”: Szalone i profesjonalne wyścigi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama