Reklama

Jakbyśmy wybili dziurę w czaszce Rosji i pompowali tam toksyczne narracje

Człowiek, który wymyślił wizerunek Putina, oraz jego nauczyciel, który wcześniej wymyślił „rosyjski świat”. Obydwaj stawiali pytania, na które odpowiada dziś Putin. Niestety, wszystkie odpowiedzi są złe.
Jakbyśmy wybili dziurę w czaszce Rosji i pompowali tam toksyczne narracje

Foto: KAROL SEREWIS/East News

Nikt nie nazwałby przesadą stwierdzenia, że był jednym z głównych architektów politycznego i propagandowego systemu obecnej Federacji Rosyjskiej. Nie bez powodu zagraniczna prasa nazywała go „głównym doradcą politycznym Kremla”. Jego Fundację Skutecznej Polityki (FEP) uważano za najważniejsze centrum kadrowe Kremla. Ale w 2011 roku niespodziewanie rozeszła się wiadomość, która stała się sensacją: przepustka Gleba Pawłowskiego na Kreml została anulowana.

Później on sam potwierdził, że powodem było to, iż w przeddzień wyborów prezydenckich w 2012 r. otwarcie stawiał na Dmitrija Miedwiediewa, wspierając jego program modernizacji.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama