Czy wrócimy jeszcze do pracy w biurach?

Praca w biurze powoli odchodzi do lamusa. Pandemia Covid-19 jedynie przyśpieszyła trendy obecne w branży nieruchomości. Jeszcze trochę i pożegnamy się z tłocznym open space’em. Przede wszystkim dlatego, że tak postanowi strumień pieniędzy płynący od inwestorów.

Publikacja: 25.08.2023 17:00

Powierzchnie biurowe pozostają wynajęte, lecz są nieużywane. Natomiast pracownicy rękami i nogami br

Powierzchnie biurowe pozostają wynajęte, lecz są nieużywane. Natomiast pracownicy rękami i nogami bronią się przed powrotem do open space’u

Foto: Justin Sullivan/Getty Images/AFP

Kiedyś poniedziałki wyglądały inaczej. Godzina 9.30, okolice ronda Daszyńskiego, od kilku lat nowego centrum biznesowego stolicy, świecą pustkami. Nawet w ponad 40-piętrowym wieżowcu nikt nie czeka na jedną z kilkudziesięciu wind, które z zatykającą uszy prędkością pokonują kolejne metry, dowożąc pracowników do górującego nad panoramą Warszawy nowoczesnego biura. Niegdyś gwarny open space dziś świeci pustkami, jedynie kilkoro ludzi cicho wyklikuje kolejne e-maile na klawiaturze.

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Bajka o inteligenckim etosie
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Do zobaczenia po zwycięstwie
Plus Minus
„Czarodziejska góra”: W cieniu wielkiej góry
Plus Minus
Marek Stelar: Sprzyja mi noc
Plus Minus
Dziewictwo utracone w Paryżu
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy