Michał Steć

Michał Steć: Kolejne wybory, a problemy wciąż te same

Zdaje się, że nikt nie wyciąga wniosków z tego, co nie działa przy organizacji pracy obwodowych komisji wyborczych. A szkoda, bo mamy XXI wiek, i może czas, by zastanowić się nad wprowadzaniem głosowania przez internet lub profesjonalizacją zawodu komisarza wyborczego?

Michał Steć: Ukraina gra na Donalda Tuska

Podejście ukraińskiej dyplomacji do zmiany rządu w Polsce pokazuje realistyczną, a zarazem cyniczną politykę Wołodymyra Zełenskiego. Potwierdza to wizyta Tuska w Kijowie. I nie ma sensu obrażać się na Ukraińców, tylko trzeba współpracować dalej.

Michał Steć: Większość komitetów nawet nie próbuje udawać, że ma pomysł na politykę zagraniczną

Większość komitetów wyborczych nawet nie próbuje udawać, że ma jakikolwiek pomysł na politykę zagraniczną – pisze politolog.

Czy wrócimy jeszcze do pracy w biurach?

Praca w biurze powoli odchodzi do lamusa. Pandemia Covid-19 jedynie przyśpieszyła trendy obecne w branży nieruchomości. Jeszcze trochę i pożegnamy się z tłocznym open space’em. Przede wszystkim dlatego, że tak postanowi strumień pieniędzy płynący od inwestorów.

Michał Steć: Odbudowa Ukrainy – wielka transformacja czy rabunkowa prywatyzacja?

Wciąż trwa poszukiwanie środków na przyszłą odbudowę Ukrainy. Jednak wielkie pieniądze nie przyćmią wyzwań strukturalnych i gospodarczych, jakie staną przed Kijowem, gdy już ucichną armaty i skończy się wojna na Ukrainie.

Michał Steć: Federacja z Ukrainą to szkodliwy pomysł

Nie mamy moralnego prawa, by wskazywać drogę budowy państwowości innego kraju – pisze publicysta.

W Europie rodzi się nowy ład

Polska może skorzystać na rosnących aspiracjach Paryża i francusko-niemieckich tarciach w sprawach bezpieczeństwa.