Nowa generacja leków na otyłość. Ryzykowny przełom?

Nowa generacja leków pozwalających zredukować masę ciała podbija światowe rynki. Ich twórcy zapewniają, że zrewolucjonizują one walkę z otyłością i pomogą milionom ludzi. Ale może nie być to takie proste.

Publikacja: 07.04.2023 10:00

Zdaniem ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Otyłością (EASO) nadwaga i otyłość odpowiad

Zdaniem ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Otyłością (EASO) nadwaga i otyłość odpowiadają na całym świecie za 44 proc. przypadków cukrzycy, 23 proc. przypadków niedokrwienia serca oraz nawet 41 proc. nowotworów

Foto: Bernard Annebicque/Sygma/Sygma/Getty Images

W maju zeszłego roku kolorową prasę obiegły zdjęcia Kim Kardashian pozującej na czerwonym dywanie w białej sukience, w której Marilyn Monroe zaśpiewała „Happy Birthday” prezydentowi Kennedy’emu. Celebrytka przyznała w rozmowie z magazynem „Vogue”, że musiała schudnąć niemal 8 kg, by wcisnąć się w tę kreację. Mimo zapewnień, że osiągnęła to dzięki diecie, jej fani oraz część mediów zaczęli twierdzić, że kilogramy udało jej się zgubić dzięki lekowi o nazwie Ozempic. Kardashian nigdy nie potwierdziła tych plotek.

Pozostało 97% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Plus Minus
Wolność motyla