Reklama

Mateusz Hołda: Nie mamy powodów, by mieć kompleksy

Niektórzy uważają, że to hańba dla polskiej nauki, że tak szybko zostałem profesorem, bo trzeba mieć siwą głowę, by zasłużyć na ten tytuł. Ale dorobek naukowy dla 29-latka został zweryfikowany na takich samych zasadach, co dla 60-latka - mówi Mateusz K. Hołda, kardiomorfolog.

Publikacja: 19.08.2022 10:00

Mateusz Hołda: Nie mamy powodów, by mieć kompleksy

Foto: Michał Łepecki

Plus Minus: Tak szczerze, to czy kiedy zorientowałeś się, że masz szansę zostać najmłodszym profesorem w historii polskiej nauki, przyspieszyłeś prace badawcze?

Nie, prace szły zawsze swoim tempem. Nie da się ich przyspieszyć z dnia na dzień ani nawet z tygodnia na tydzień. Ale że nasz zespół od samego początku był dość płodny, to badań było zawsze dużo. I wystarczająco, by szybko uzyskać tytuł profesora.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Plus Minus
Jan Maciejewski: Zaczarowana amnestia
Plus Minus
Agnieszka Markiewicz: Dobitny dowód na niebezpieczeństwo antysemityzmu
Plus Minus
Świat nie pęka w szwach. Nadchodzi era depopulacji
Plus Minus
Pierwszy test jedności narodu
Plus Minus
Wirtualni nielegałowie ruszają na Zachód
Reklama
Reklama