Rozmowa Elizy Olczyk z Jerzym Hausnerem, byłym wicepremierem w rządach SLD

PO przez lata udawała rządzenie. Ciepła woda w kranie jest tego wyrazem. I dlatego raczej nie odzyska zaufania społeczeństwa. Ma znaczenie polityczne, ale tylko dla tych, którzy widzą w niej polisę ubezpieczeniową przed PiS. Rozmowa z Jerzym Hausnerem, byłym wicepremierem i ministrem gospodarki w rządach SLD.

Aktualizacja: 27.08.2016 16:55 Publikacja: 25.08.2016 16:17

Rozmowa Elizy Olczyk z Jerzym Hausnerem, byłym wicepremierem w rządach SLD

Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

Współpracował pan z trzema premierami: Włodzimierzem Cimoszewiczem, Leszkiem Millerem i Markiem Belką. Który z tych okresów był dla pana najciekawszy?

Współpracowałem z pięcioma premierami, także z Waldemarem Pawlakiem i Józefem Oleksym. A za najbardziej twórczy uważam czas, kiedy byłem szefem zespołu doradców Grzegorza Kołodki. Z kolei największą siłę oddziaływania miałem przy Leszku Millerze, kiedy byłem wicepremierem oraz ministrem gospodarki, pracy i polityki społecznej.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
„Kształt rzeczy przyszłych”: Następne 150 lat
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Plus Minus
„RoadCraft”: Spełnić dziecięce marzenia o koparce
Plus Minus
„Jurassic World: Odrodzenie”: Siódma wersja dinozaurów
Plus Minus
„Elio”: Samotność wśród gwiazd
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Rafał Lisowski: Dla oddechu czytam komiksy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama