Casillas to wieloletni bramkarz Realu Madryt, rekordzista pod względem liczby występów w reprezentacji Hiszpanii (w hiszpańskiej bramce stanął 167 razy). Do FC Porto trafił w 2015 roku po tym jak przez niemal 20 lat bronił bramki Realu Madryt - przypomina Onet.

Iker Casillas to mistrz świata (2010) i dwukrotny mistrz Europy (2008, 2012) z Hiszpanią. Trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów z Realem Madryt (w barwach "Królewskich" zagrał 723 razy). Jego ostatnie sukcesy to mistrzostwo Portugalii z FC Porto.

W trakcie treningu na początku maja Casillas nagle źle się poczuł i trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zawał serca. Bramkarz przeszedł wówczas zabieg, po którym jego stan ustabilizował się, a lekarze określali go jako dobry. Okazuje się jednak, że bramkarz nie wróci już do profesjonalnego sportu.

O tym, że Casillas kończy karierę poinformowało portugalskie "O Jogo". Casillas ma pozostać w FC Porto, ale już nie jako czynny piłkarz.

Tymczasem sam Casillas napisał na Twitterze, że kiedyś na pewno zakończy karierę, ale "ogłosi to dopiero, gdy nadejdzie czas". Casillas zaapelował też, aby powstrzymać się od spekulacji i zapewnił, że dwa dni temu był na kontroli u lekarza i "wszystko było bardzo dobrze".