Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.12.2018 13:48 Publikacja: 01.12.2018 08:00
Foto: Adobe Stock
Przy okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości trzeba zwrócić uwagę, że dotychczas na listę symboli chronionych na gruncie art. 6ter konwencji paryskiej o ochronie własności przemysłowej z 2 marca 1883 r. nie zostały wpisane przez nasze państwo żadne symbole o charakterze państwowym.
Konwencja paryska jest pierwszą wielostronną umową międzynarodową regulującą kwestie związane z ochroną własności przemysłowej, w tym problematykę znaków towarowych. Obecnie związanych jest nią 177 państw (w tym wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej), które tworzą tzw. Związek Paryski. Opracowanie konwencji miało na celu m.in. ujednolicenie podstawowych zasad udzielania praw wyłącznych na znaki towarowe.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Obserwujemy nieakceptowalną praktykę gminnych organów podatkowych, polegającą na zlecaniu podmiotom świadczącym...
Konstytucja i kodeks wyborczy przesądzają, że uchwała o stwierdzeniu ważności wyborów ma charakter deklaratoryjn...
W praktycznym wymiarze, choć wiemy o wadliwości Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, niestety jej is...
Zakwestionowanie przez TSUE jednego z przepisów prawa farmaceutycznego to nie tylko ważny krok dla właścicieli a...
Prokurator generalny ma pełną świadomość błędów proceduralnych i instytucjonalnych w SN, a jednak nie jest gotów...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas