Reklama
Rozwiń
Reklama

Dla Trybunału ryzyko nie jest istotne

Środowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że OFE są takimi samymi podmiotami gospodarczymi jak wszystkie inne.

Publikacja: 04.11.2015 21:00

Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński

Foto: Fotorzepa/Waldemar Kompała

One oraz ich klienci muszą przyjmować z pokorą wszystko, co państwo dla nich przygotuje. Właściwie tak samo jak na przykład sklepy z dopalaczami mogą być w każdej chwili zamknięte. Ten werdykt oznacza, że dla Trybunału nie ma znaczenia, iż ludzie zaufali kiedyś państwu i przyjęli za dobrą monetę zapewnienia, że mogą zarządzać częścią swoich składek emerytalnych.

A przy tym TK pozwolił OFE się reklamować. Wyobraźmy sobie więc, jak teraz będą wyglądać hasła reklamowe funduszy emerytalnych. Na przykład: „Tylko my zainwestujemy twoje najważniejsze oszczędności w maksymalnie ryzykowny sposób". Szokujące, prawda? Ale całkowicie prawdziwe.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Dlaczego sukces lepiej widać z zewnątrz
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Nie ma darmowych lunchów. Regulacji też
Opinie Ekonomiczne
Marcin Piasecki: Narodowa obronność na pół gwizdka
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Jesteśmy mistrzami świata. W prokrastynacji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama