Reklama

Długo wyczekiwana odwilż z Wilnem

Wyraźne ocieplenie stosunków gospodarczych Warszawy z Wilnem, o czym mówi w dzisiejszym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" litewski minister energetyki, nie bierze się znikąd.

Publikacja: 17.04.2018 21:00

Długo wyczekiwana odwilż z Wilnem

Foto: materiały prasowe

Nasi sąsiedzi, przez lata rzucający kłody pod nogi należącej do Orlenu rafinerii w Możejkach, uznali, że wobec zagrożenia ze strony nieobliczalnej Rosji warto budować regionalne sojusze nie tylko z Łotwą i Estonią, ale i nie zawsze lubianą, ale ważną, Polską. Okazuje się, że postulaty paliwowej spółki na Litwie będą wreszcie spełnione, dzięki czemu rentowność Możejek znacząco wzrośnie. Po latach strat w roku 2016 rafineria zanotowała zysk w wysokości 900 mln zł.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Małgorzata Zalewska: Dylematy finansowania zrównoważonego rozwoju
Opinie Ekonomiczne
Maciej Miłosz: Używane, tanio oddam. O co chodzi z amerykańskimi transporterami Stryker?
Opinie Ekonomiczne
Prof. Chłoń-Domińczak: Dlaczego ekonomiści rozmawiają o demografii
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Krakowiak: Regulacje nie są lekiem na wszystko
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Bułgaria, czyli o znaczeniu sprawnych instytucji
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama