Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 17.11.2015 20:50 Publikacja: 17.11.2015 20:50
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Po atakach terrorystycznych w Paryżu czarne chmury gromadzą się nad strefą Schengen. Na zaplanowanym na piątek spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Francja – jak donosi zachodnia prasa – ma wezwać inne kraje do faktycznego zawieszenie Schengen i wprowadzenia kontroli na wewnętrznych granicach w Europie.
Wprawdzie Komisja Europejska podkreśla, że obecne przepisy pozwalają na czasowe kontrole, z czego skorzystała ostatnio np. Szwecja, a wcześniej Polska w czasie Euro 2012, ale sprawy mogą pójść dalej, jeśli strach przed terrorystami przerodzi się w rodzaj zbiorowej histerii. W miniony weekend rozemocjonowany kolega wykrzyczał mi w twarz: – Ty mi tu Schengen bronisz, a ja chcę po prostu żyć! Czy to tak trudno pokazać paszport na granicy?
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Działania prezydenta Karola Nawrockiego wetujące rządową ustawę wspomagającą społeczność ukraińską w Polsce są b...
Polska wchodzi dziś do europejskiej ligi. Stoi przed wyborem: czy wykorzysta swój potencjał, czy ugrzęźnie na pó...
Nasze lotnictwo zestrzeliło rosyjskie drony za pomocą rakiet, które były od nich wielokrotnie bardziej kosztowne...
W pilotażu skróconego czasu pracy najciekawsze są trzy kwestie: jakie pomysły zaproponują pracodawcy, z jakich b...
Wtargnięcie rosyjskich dronów może okazać się przełomem dla Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas