Reklama
Rozwiń
Reklama

Zrób to sam znowu

Za PRL umiejętności złotej rączki były niezwykle cenne. Nie było niczego, więc zrobienie czegoś z rzeczy dostępnych w domu bądź u znajomych było bardzo użyteczne. Pomysłami służył kultowy Adam Słodowy pod hasłem „Zrób to sam".

Publikacja: 26.03.2017 20:15

Zrób to sam znowu

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Niestety, także zdobycie narzędzi bardziej zaawansowanych niż płaski śrubokręt graniczyło z cudem. Szczelinomierz? Komplet kluczy nasadowych? Klucz dynamometryczny? Marzenia ściętej głowy. Na początku lat 80. na całym Śląsku nie mogłem dostać odsysacza do cyny. Bezsilne były nawet kopalnie skarbów, jakimi dla majsterkowiczów były wtedy składnice harcerskie. Udało się dopiero po dwóch latach poszukiwań, zupełnym przypadkiem, podczas wakacji w Gorzowie Wielkopolskim. W składnicy harcerskiej, a jakże.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wyścig Rosji z czasem
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Opinie Ekonomiczne
Złoto dla tych, którzy docenią silversów
Opinie Ekonomiczne
Jak zbudować energetykę rozproszoną w Polsce
Opinie Ekonomiczne
Prof. Koźmiński: Inżynierowie chaosu
Opinie Ekonomiczne
Paweł Rożyński: Mercosur, czyli jak zamienić strach na szansę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama