Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 03:26 Publikacja: 08.04.2025 04:48
W listopadzie ub.r. minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział przekazanie samorządom 6 mld zł na budowę i przystosowanie schronów. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie podmioty mogłyby skorzystać z tej puli, ani kiedy zostaną uruchomione pieniądze.
Foto: AdobeStock
Budowę schronu dla 600 osób planuje Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o. W przypadku zagrożenia część schronu mogłaby służyć kontynuacji świadczeń zdrowotnych, szczególnie dla pacjentów, dla których przerwanie terapii stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia. – Do realizacji projektu, a nawet jego przygotowania potrzeba nie tylko rozporządzenia w sprawie wymagań, jakie powinny spełniać schrony, miejsca schronu i inne budowle ochronne, ale również zmiany rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakie powinny spełniać pomieszczenia i urządzenia podmiotu leczniczego. Obecnie rozporządzenie nie dopuszcza prowadzenia działalności leczniczej, w planowanym zakresie, poniżej poziomu gruntu – mówi prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Aneta Kawka. Jak dodaje, aktualnie szpital koncentruje się na pozyskaniu środków na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego ze schronem oraz przygotowuje się do tej realizacji w zakresie, na jaki pozwalają obecne przepisy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nic się nie stanie, jeżeli minister finansów nie zatwierdzi planu finansowego NFZ. Prawo dokładnie mówi, jak moż...
Opiekę koordynowaną realizuje co druga przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce. Żeby mogła się rozwij...
Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła zaproponowane przez Polskę ko...
Nowe przepisy mają zwiększyć dostępność leków i wzmocnić konkurencyjność unijnego przemysłu farmaceutycznego.
Każdego roku w Polsce odbywa się ok. 25 tys. operacji kardiochirurgicznych, w tym ok. 200 przeszczepów serca. -...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas