Harris podda się teraz samoizolacji i wróci do pracy w Białym Domu, gdy uzyska negatywny wynik testu - zapowiedziała Allen.

Wiceprezydent w ostatnim czasie nie utrzymywała bliskich kontaktów z prezydentem Joe Bidenem, ani Pierwszą Damą, Jill Biden - zaznaczyła rzeczniczka amerykańskiej wiceprezydent.

W związku z zakażeniem koronawirusem, po konsultacji z lekarzami, Harris podda się terapii lekiem antywirusowym, Paxlovid - poinformowała też Allen.

Czytaj więcej

Statystyki zgonów Polsce wróciły do normy

Harris we wtorek pojawiła się w Białym Domu, ale po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 wróciła do domu nie spotykając się z prezydentem Bidenem.

W ostatnim czasie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 rośnie w niektórych stanach USA, ze względu na szerzenie się podwariantu Omikron BA.2. W skali całego kraju liczba zakażeń koronawirusem jednak spada.

Wiceprezydent w ostatnim czasie nie utrzymywała bliskich kontaktów z prezydentem Joe Bidenem

Reuters przypomina, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w ostatnich tygodniach uzyskała m.in. sekretarz prasowa Białego Domu, Jen Psaki i jej zastępczyni, Karine Jean-Pierre oraz dyrektor ds. komunikacji męża Kamali Harris, Jamal Simmons.

Pozytywny test na obecność koronawirusa uzyskała też w kwietniu spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, prokurator generalny Merrick Garland oraz sekretarz ds. handlu, Gina Raimondo.