Reklama
Rozwiń

Epidemia w Chinach: Lockdown w Szanghaju. Miasto podzielone na dwie części

Władze Szanghaju ogłosiły w niedzielę wprowadzenie w mieście krótkiego lockdownu, w związku z pojawieniem się ognisk zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Publikacja: 28.03.2022 05:50

Szanghaj

Szanghaj

Foto: AFP

arb

Przez dziewięć dni liczące 26 mln mieszkańców miasto będzie podzielone na dwie części, wzdłuż rzeki Huangpu Jiang - zamknięte zostaną wszystkie mosty i tunele łączące obie części miasta.

Podział miasta na dwie części ma ułatwić prowadzenie masowych testów na COVID-19 wśród jego mieszkańców.

Niedzielna decyzja oznacza zmianę polityki lokalnych władz, które jeszcze w ubiegłym tygodniu zaprzeczały, jakoby istniały plany wprowadzenia lockdownu w Szanghaju.

Teraz Wu Fan, członkini miejskiego zespołu ekspertów ds. walki z COVID-19 poinformowała, że przeprowadzana w mieście, zakrojone na szeroką skalę testy na COVID-19 wykazały istnieje dużych ognisk zakażeń koronawirusem w mieście.

Czytaj więcej

Wirus Nipah: bardziej śmiertelny od koronawirusa

W niedzielę w Szanghaju wykryto 3 450 bezobjawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - niemal 70 proc. wszystkich bezobjawowych zakażeń koronawirusem wykrytych w Chinach. Ponadto w mieście wykryto też 50 objawowych zakażeń koronawirusem.

3 450

Tyle bezobjawowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu doby w Szanghaju

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Szanghaju poinformowało w niedzielę, że w mieście zamknięte zostaną wszystkie przeprawy przez rzekę Huangpu Jiang (mosty i tunele). Ponadto do 1 kwietnia zamknięte zostaną wjazdy do wschodniej części miasta, a od 1 do 5 kwietnia zamknięte zostaną wjazdy do zachodniej części miasta. Osoby, chcące opuścić Szanghaj, będą musiały legitymować się negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w ciągu ostatnich 48 godzin. 

Ponadto władze miasta zawiesiły funkcjonowanie transportu publicznego oraz podjęły decyzję o wstrzymaniu pracy przedsiębiorstw i fabryk, z wyjątkiem tych zaspokajających podstawowe potrzeby życiowe.

Ochrona zdrowia
Opieka koordynowana na pół gwizdka
Ochrona zdrowia
Finał polskiej prezydencji z troską o dzieci
Ochrona zdrowia
Unijny kompromis w sprawie pakietu farmaceutycznego
Ochrona zdrowia
Prof. Michał Zembala: Przeszczepiłem 300 serc
Ochrona zdrowia
Światowa federacja zabrała głos w sprawie z Oleśnicy. Broni zastrzyków w serce
Ochrona zdrowia
Prezes NFZ dla „Rz”: Będą zmiany w finansowaniu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej