Sypią się kary za brak maseczek

Od początku sierpnia ponad 145 tys. osób, które mimo zwrócenia uwagi, nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostało ukaranych przez policję mandatami. Tylko ostatniej doby dostało je ponad trzy tysiące osób. Mandaty wystawia też straż miejska.

Publikacja: 04.12.2021 09:46

Mandat za brak maseczki w autobusie, sklepie czy w urzędzie może wystawić nie tylko policja, ale też

Mandat za brak maseczki w autobusie, sklepie czy w urzędzie może wystawić nie tylko policja, ale też straż miejska.

Foto: materiały prasowe

"Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa" - powiedział w rozmowie z PAP insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Dodał, że policjanci zwracają uwagę m.in na obowiązek zakrywania ust i nosa, czy to w pojazdach komunikacji zbiorowej, w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie taki przepis obowiązuje bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ochrona zdrowia
Unijny kompromis w sprawie pakietu farmaceutycznego
Ochrona zdrowia
Prof. Michał Zembala: Przeszczepiłem 300 serc
Ochrona zdrowia
Światowa federacja zabrała głos w sprawie z Oleśnicy. Broni zastrzyków w serce
Ochrona zdrowia
Prezes NFZ dla „Rz”: Będą zmiany w finansowaniu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Ochrona zdrowia
Dyrektor szpitala: „Zobowiązania NFZ wobec naszego szpitala to 11 mln zł”