Wcześniej władze Genewy potwierdziły wykrycie zakażenia wariantem Omikron u osoby, która wróciła z RPA i o jednym prawdopodobnym zakażeniu tym wariantem związanym z pierwszym zakażeniem.

"W związku z wykryciem dwóch zakażeń wariantem Omikron u osób, które uczęszczają do Międzynarodowej Szkoły w Genewie, służby medyczne kantonów Genewa i Vaud podjęły wspólnie decyzję o kwarantannie wszystkich uczniów i personelu szkoły trwającej 10 dni" - głosi oświadczenie władz Genewy wydane w czwartek wieczorem.

Czytaj więcej

Badacze: Omikron wywołuje częściej COVID u ozdrowieńców niż pierwotny wirus

Szwajcaria wykryła zakażenia wariantem Omikron w pięciu kantonach. Władze kraju wprowadziły zakaz przyjazdu do Szwajcarii z RPA i nałożyły obowiązek kwarantanny na przybyszów z 23 państw świata, w tym z Japonii, Wielkiej Brytanii i Kanady.

5

W tylu kantonach Szwajcarii wykryto obecność wariantu Omikron

Spośród 2 tys. objętych kwarantanną w Genewie i Vaud, 1,6 tysiąca stanowią dzieci. Jednocześnie uczniowie szkoły, ich rodzice i rodzeństwo muszą poddać się testowi na COVID-19.

Dwa zakażenia wykryte w szkole w Genewie mają mieć "bliski związek z rodziną osoby, u której wykryto zakażenie po powrocie z podróży do RPA".