Obecnie władze Singapuru zamierzają przyspieszyć program podawania w pełni zaszczepionym dawek przypominających szczepionki, w związku z obawami o to, jakie skutki może wywołać transmisja wariantu Omikron.

Ministerstwo zdrowia Singapuru poinformowało we wtorek, że skorygowało informacje na temat odsetka zaszczepionych w Singapurze, uwzględniając niewielki spadek populacji państwa.

Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że do 29 listopada spośród osób objętych programem szczepień w Singapurze, 96 proc. było w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Oznacza to, że - w skali całego społeczeństwa - w pełni zaszczepionych jest 86 proc. z 5,5 mln mieszkańców kraju.

Czytaj więcej

Koronawirus. MSZ apeluje o unikanie podróży

W Singapurze osoby niezaszczepione od połowy października nie mają wstępu do centrów handlowych. Władze zapowiadają, że od 1 stycznia tylko osoby zaszczepione będą mogły pracować stacjonarnie.

96 proc.

Tylu mieszkańców Singapuru, objętych programem szczepień, jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Przypominającą dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało w Singapurze 26 proc. mieszkańców kraju.

Jak dotąd w Singapurze nie wykryto żadnego zakażenia wariantem Omikron. We wtorek władze kraju poinformowały jednak, że dwóch podróżnych z RPA, u których wykryto zakażenie wariantem Omikron w Sydney, przesiadało się na samolot do Australii na lotnisku w Singapurze.