Władze hrabstwa Contra Costa zamknęły bezterminowo lokal popularnej sieci z hamburgerami In-N-Out w Pleasant Hill, po tym jak jej kierownictwo zignorowało kilkukrotne wezwania do weryfikowania czy klienci jedzący w restauracji posiłek pod dachem są zaszczepieni przeciw COVID-19, mają status ozdrowieńca lub legitymują się negatywnym wynikiem testu na COVID-19. 

Władze hrabstwa już wcześniej kierowały pod adresem lokali tej sieci ostrzeżenia i karały je grzywną.

Odpowiedzialne za zdrowie publiczne w Kalifornii władze podkreślają, że przestrzeganie obowiązku legitymowania się certyfikatem covidowym jest kluczowe w spowolnieniu tempa rozwoju epidemii.

Czytaj więcej

Olivier Veran
Francja: Do restauracji tylko z certyfikatem covidowym do 31 lipca?

Jednak sieć In-N-Out konsekwentnie ignoruje przestrzeganie tego wymogu.

W wydanym oświadczeniu sieć In-N-Out uważa obowiązek okazywania certyfikatu covidowego przez klientów sieci za "nierozsądny, inwazyjny i niebezpieczny". W oświadczeniu czytamy o "segregowaniu klientów na tych, których można obsługiwać, i tych, których obsługiwać nie można".

Sieć In-N-Out uważa obowiązek okazywania certyfikatu covidowego przez klientów sieci za "nierozsądny, inwazyjny i niebezpieczny"

14 października lokal sieci In-N-Out zamknięto w San Francisco na kilka dni za ignorowanie wymogu sprawdzania certyfikatów covidowych klientów. Lokal otwarto ponownie w ubiegłym tygodniu, ale może on serwować żywność tylko na wynos. Departament Zdrowia Publicznego San Francisco weryfikuje już doniesienia, że mimo tego nakazu w lokalu posiłki serwowane są również na miejscu.