Od 11 października każda pełnoletnia osoba będzie musiała wykazać się w Walii ważnym certyfikatem covidowym zanim wejdzie do klubu nocnego lub gdy będzie chciała uczestniczyć w niebiletowanej imprezie pod dachem z udziałem ponad 500 osób lub niebiletowanej imprezie pod gołym niebem z udziałem ponad 4 tysięcy osób i jakiekolwiek imprezie publicznej z udziałem ponad 10 tysięcy osób - informuje Sky News.

Certyfikat covidowy zaświadcza o tym, że dana osoba jest w pełni zaszczepiona na COVID-19, posiada aktualny, negatywny wynik testu PCR lub ma status ozdrowieńca.

Właściciele klubów nocnych w Walii ostrzegają szefa rządu tego kraju, Marka Drakeforda, że bywalcy klubów nocnych przeniosą się do Anglii, gdzie certyfikaty nie są wymagane, co odbije się na gospodarce Walii i będzie się wiązało ze stratami branży, która i tak bardzo ucierpiała w czasie pandemii koronawirusa.

11 października

Tego dnia od bywalców klubów nocnych w Walii będą wymagane certyfikaty covidowe

Benjamin Newby ze związku reprezentującego branżę w liście do Drakeforda ostrzega m.in. przed starciami do jakich może dojść między klientami, a pracownikami  klubów, gdy ci ostatni będą domagać się okazania certyfikatów covidowych.

Drakeford zachęca wszystkich mieszkańców kraju by, jeśli to możliwe, pracowali zdalnie.

Czytaj więcej

Włochy chcą wprowadzić obowiązek posiadania zielonej karty COVID

- Pandemia się nie skoczyła i musimy podjąć kroki, aby chronić siebie i swoich bliskich - apeluje.

Dodaje, że wprowadzenie obowiązkowych certyfikatów covidowych w klubach nocnych i na dużych imprezach ma umożliwić to, by imprezy takie były nadal organizowane.

Autopromocja
PARKIET CHALLENGE - GRA GIEŁDOWA

Zainwestuj wirtualne 15 000 zł i wygraj atrakcyjne nagrody

Dołącz do gry

Certyfikaty covidowe będą też od 1 października wymagane od osób odwiedzających kluby nocne w Szkocji. Certyfikaty będą tam wymagane również od uczestników dużych zgromadzeń publicznych.