20 września ma - według planu administracji Joe Bidena, o którym mówił Fauci - rozpocząć się doszczepianie trzecią dawką wszystkich osób zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNTech.

Doszczepianie osób zaszczepionych szczepionką Moderny ma rozpocząć się kilka tygodni później.

20 września

Tego dnia ma rozpocząć się w USA powszechne doszczepianie zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNTech

Początkowo administracja Bidena planowała, że 20 września rozpocznie się doszczepianie zaszczepionych obydwiema szczepionkami mRNA, ale teraz - jak stwierdził Fauci - dopuszcza się "co najwyżej" kilkutygodniowe opóźnienie doszczepiania szczepionką Moderny, która ma dostarczyć dodatkowe dane Federalnej Agencji Żywności i Leków (FDA) dopuszczającej szczepionki do użycia w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej

Koronawirus. USA: FDA dopuszcza szczepienie trzecią dawką

18 sierpnia Joe Biden ogłosił, że dodatkowa dawka szczepionki ma wzmocnić ochronę przed wariantem Delta koronawirusa, który obecnie dominuje w USA. Biden mówił, że Amerykanie powinni rozważyć przyjęcie trzeciej dawki szczepionki osiem miesięcy po przyjęciu drugiej dawki.

Ron Klain, szef personelu Białego Domu w niedzielę podkreślał w niedzielę, że administracja Bidena zawsze wskazywała, że dąży do rozpoczęcia doszczepiania 20 września, ale "nikt nie zacznie doszczepiać dopóki Federalna Agencja Żywności i Leków nie wyda na to zgody".

- Jesteśmy gotowi, gdy nauka powie, że możemy działać - stwierdził Klain w rozmowie z CNN.