Po szturmie na Kapitol kierownictwo Twittera zdecydowało o bezterminowym zawieszeniu konta samego Donalda Trumpa.

QAnon to teoria spiskowa głosząca, że na świecie toczy się wojna pomiędzy administracją Donalda Trumpa a ogólnoświatową grupą przestępczą pedofilii podporządkowującą sobie instytucje państwowe Stanów Zjednoczonych oraz innych państw świata.

"Biorąc pod uwagę niebezpieczne wydarzenia w Waszyngtonie i rosnące ryzyko (...) zaczęliśmy na stałe zawieszać tysiące kont, które były poświęcone rozpowszechnianiu treści QAnon poczynając od piątkowego popołudnia" - poinformowało kierownictwo Twittera.

"Konta te były zaangażowane w rozpowszechnianiu szkodliwych, związanych z QAnon treści (...) i w pierwszej kolejności skupiały się na propagowaniu tej teorii spiskowej w serwisie (społecznościowym)" - czytamy w komunikacie.

W wyniku szturmu na Kapitol, do którego doszło w dniu, gdy Kongres zatwierdzał wybór Joe Bidena na prezydenta USA, zginęło pięć osób.

W szturmie brali udział zwolennicy Trumpa, wśród których byli wyznawcy teorii spiskowej QAnon.

Trump wcześniej wielokrotnie wypowiadał się publicznie twierdząc, że wygrał wybory prezydenckie, a zwycięstwo odebrano mu w wyniku fałszerstw wyborczych.