Bloki na Korabce w Łowiczu to wspólna inwestycja samorządu i spółki PFR Nieruchomości. Mieszkania powstają w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wspólnie zostanie też przeprowadzony dwuetapowy nabór do mieszkań.

Łowickie osiedle powstaje w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego.

W trzech trzypiętrowych budynkach znajdzie się 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. Najwięcej jest dwu – i trzypokojowych (90 proc.) wszystkich. Zakończenie budowy przewidziano na czwarty kwartał 2021 roku.

- Bardzo się cieszę, że 96 mieszkań z programu Mieszkanie+ powstaje właśnie w Łowiczu. Jesteśmy pierwszym miastem w województwie łódzkim, w którym powstają takie lokale i czwartym miastem w Polsce, które wprowadziło Kartę Dużej Rodziny. Przyznając punkty, preferujemy więc rodziny wielodzietne, rodziny młode, ale także osoby z domu dziecka czy rozliczające się z podatku dochodowego w Łowiczu – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Jan Kaliński, burmistrz Łowicza. - Chcemy też premiować tych, którzy chcą mieć w Łowiczu swoje życiowe centrum i przyjadą osiedlić się w naszym mieście.

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. 

- Nasza spółka będzie odpowiedzialna za zbadanie zdolności finansowej. Sprawdzimy, czy najemcy wskazani na liście samorządowej mają zdolność do terminowego opłacania czynszu – tłumaczy Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości. - To, co jest wyjątkowe w naszych inwestycjach, to dopłaty do czynszu. Zgodnie z ustawą dopłatę można dostawać nawet 15 lat. W naszych inwestycjach najemcy już otrzymują wsparcie z tytułu dopłat - od 100 do nawet 800 zł miesięcznie.