Dom Development przemyśli dywidendę

Marcowa rekomendacja wypłaty zysku zawieszona, decyzja ma zapaść w wakacje.

Publikacja: 06.04.2020 10:06

Dom Development przemyśli dywidendę

Foto: materiały prasowe

W związku z epidemią zarząd zawiesił wydaną na początku marca rekomendację wypłaty dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Proponowano rekordową stawkę 9,5 zł na papier, dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być dopiero 18 czerwca. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem, walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdzające sprawozdania finansowe za 2019 r. nie odbędzie się w maju, tylko w sierpniu.

„Zawieszenie rekomendacji ma na celu umożliwienie zarządowi oraz walnemu zgromadzeniu podjęcie decyzji dotyczących wypłaty oraz terminu dywidendy przy lepszym zrozumieniu wpływu pandemii na polską gospodarkę i rynek mieszkaniowy, a także bilans i płynność finansową spółki" – czytamy w komunikacie.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nieruchomości
Noli Gdansk Old Town. Najem w historycznych murach
Nieruchomości
Cavatina Holding z umową zwrotnego leasingu. W grze futurystyczny biurowiec
Nieruchomości
Katarzyna Gajewska szefową działu badań rynku w CBRE
Nieruchomości
Ministra Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Nie bójmy się katastru
Nieruchomości
Mniej spekulacyjnych inwestycji na rynku magazynów. Czego potrzebują najemcy?