Posiadłość Whitney Park znajduje się w górach Adirondack w północno-wschodniej części stanu Nowy Jork, niedaleko granicy z Kanadą.

Posiadłość jest ogromna. Ma powierzchnię ponad 14 tys. hektarów - to jest niemal tyle ile księstwo Liechtenstein albo połowa wyspy Malta. Zależała do zmarłej w zeszłym roku Marylou Whitney, byłej aktorki, filantropki i hodowczyni koni oraz wdowy po finansiście Corneliusie Vanderbilt Whitneyu, który zostawił jej ogromny majątek, w tym także Whitney Park. Posiadłość sprzedaje jej ostatni mąż John Hendrickson, który odziedziczył większość majątku Marylou Whitney.

Na terenie posiadłości jest kilka budynków mieszkalnych. Najstarszy pochodzi z lat 90. XIX wieku, kiedy to finansista William C. Whitney zaczął skupować nieruchomości i ziemię w tej okolicy. Adirondack już w XIX wieku był popularnym celem turystycznym dla zamożnych nowojorczyków. Okazały dom o nazwie Deerlands ma 17 sypialni, 11 łazienek, biuro, pokoje dla pracowników a z okien salonu i tarasu rozciąga się widok na jezioro Little Forked Lake. Niedaleko domu jest też drewniany hangar na łodzie przerobiony na sale balową z żyrandolami z rogów jeleni. Wraz z nieruchomością na sprzedaż jest też kolekcja XIX-wiecznych łodzi i kajaków.

Poza tym na terenie Whitney Park jest też tartak, chata trapera z XIX wieku i 22 jeziora pełne ryb dla entuzjastów wędkowania. Na terenie posiadłości mieszkają niedźwiedzie, jelenie, łosie oraz bieliki.