- Ten rok był szczególnie bogaty w przedłużenia umów we wszystkich siedmiu budynkach Olivii. Często było to połączone z dobieraniem nowej powierzchni przez dotychczasowych najemców naszego centrum biznesowego - mówi cytowany w komunikacie Maciej Kotarski, dyrektor ds. wynajmu w Olivii Business Centre. – Taki właśnie charakter ma największa transakcja tego roku - nie tylko w naszym centrum, ale w całym naszym regionie.

Jeden z najemców powiększył powierzchnię o 15 tys. mkw. OBC nie podaje nazwy firmy.

- Centrum biznesowe systematycznie powiększa się o nowe budynki, co niesie ze sobą korzyści dla najemców, którzy zdecydowali się na rozwój na jego terenie – mówi Maciej Kotarski. – Najemcy mają możliwość ekspansji w ramach jednej, sprawdzonej lokalizacji. Oczywiście, pomaga nam adres. Oliwa rozwija się najszybciej ze wszystkich biurowych lokalizacji w Trójmieście. Według prognoz Trójmiasto do końca przyszłego roku przekroczy 1 mln mkw. biur, tymczasem w dzielnicy Oliwa już teraz jest ponad 350 tys. mkw., czyli ponad 35 proc. zasobu całej aglomeracji.

Olivia Business Centre to największe centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość przekroczy 200 tys. mkw. Dziś jest to 175 tys. mkw. Najwięksi najemcy Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.