Podczas planowania i przygotowywania wymarzonej kuchni bardzo ważne są dokładne przemyślenie i rozplanowanie liczby oraz rozmieszczenia gniazdek elektrycznych. Ten z pozoru nieistotny szczegół w praktyce okazuje się podstawowym miernikiem wygodnego korzystania z kuchni podczas przygotowywania posiłków czy pieczenia ciast. Liczba gniazdek powinna odpowiadać liczbie urządzeń, które w kuchni się znajdują i których będziemy używać – poza podstawowymi, typu lodówka, kuchenka, piekarnik czy okap, trzeba wziąć pod uwagę również np. podłączenie czajnika bezprzewodowego, krajalnicy do chleba czy blendera. Dla wygody i komfortu gniazdka powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości – jest to szczególnie ważne w przypadku gniazdka znajdującego się w pobliżu blatu, do którego będziemy podłączać np. mikser.
Problem gniazdek jest wyjątkowo istotny w sytuacji, gdy zdecydujemy się na kuchnię otwartą i wyposażymy ją w kuchenną wyspę. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które sprawia, że pomieszczenia kuchenne nabierają charakteru livingroomu.
W związku z tym dostępność do gniazdek elektrycznych nie może być w żaden sposób ograniczona, chociażby przez odległość. W trosce o najdrobniejsze szczegóły projektanci Mebel Rust w swoim projekcie wyspy kuchennej Torino pomyśleli także o tym. Wyspa została wyposażona w gniazdko nablatowe, którego mechanizm sprawia, że pojawia się ono i znika na życzenie.
Zastosowana w nim fotokomórka uniemożliwia schowanie gniazda, gdy jest do niego podłączona wtyczka. Schowane gniazdo ma wysokość niemal równą powierzchni blatu, dzięki czemu nie wpływa na jego walory użytkowe.
Rozwiązanie to gwarantuje w kuchni bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dodatkową zaletą gniazdka jest jego estetyczne wykonanie, które powoduje, że poza walorami praktycznymi płynącymi z jego umiejscowienia w wyspie kuchennej Torino jest ono również ozdobą.