Reklama
Rozwiń
Reklama

Stare więzienie na sprzedaż. Wymaga potężnego remontu

Więzienie znajduje się w miejscowości Compiegne na północy Francji. Od 2015 roku stoi całkowicie puste i niszczeje. Lokalne władze postanowiły więc je sprzedać na aukcji.

Aktualizacja: 23.09.2020 12:44 Publikacja: 23.09.2020 11:48

ula

Więzienie zostało wybudowane w 1867 roku na działce o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych. Podzielone jest na 25 cel w których można pomieścić 76 więźniów. Jednak zazwyczaj było ich tam znacznie więcej. Więzienie nawet w czasach powojennych było notorycznie przepełnione.

W czasie drugiej wojny światowej więzienie przejęło Gestapo - tajna policja utworzona w III Rzeszy, które używało go do przetrzymywania więźniów politycznych. Było też "przystankiem" przez przewiezieniem więźniów do KZ Royallieu koło Drancy a stamtąd do obozów koncentracyjnych w Niemczech, głownie do KZ Buchenwald.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Kuszenie klienta. Kto wygra walkę?
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Nieruchomości
Gdzie rosną nowe magazyny
Nieruchomości
Lublin. Mieszkania na wynajem z dopłatami do czynszu
Nieruchomości
Warszawa. Chętnych na biura więcej niż nowej powierzchni
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Nieruchomości
Luksusowy hotel Roberta De Niro w Krakowie. Legendarny aktor na placu budowy Nobu
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama