Panattoni Park Zgierz to powstające w kilku etapach centrum logistyczne klasy A. Obiekt z pierwszego etapu inwestycji (52,9 tys. mkw.) jest ukończony i użytkowany przez trzech najemców (branża logistyczna oraz producent i dystrybutor roślin).

Ekorozwiązania w magazynach

Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.  Dachy obiektów będą przygotowane do instalacji paneli fotowoltaicznych. Deweloper zastosuje też systemy oszczędzające wodę i energię.

- Na łódzki rynek dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln mkw. powierzchni przemysłowej – powiedziała Karina Trojańska ze spółki Panattoni. - Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie klasy A w regionie jest wciąż bardzo duże. Panattoni Park Zgierz ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych ma ogromny potencjał dla logistyki i dystrybucji zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej.

Magazynowanie, logistyka, produkcja

Centrum logistyczne zaoferuje docelowo niemal 160 tys. mkw. powierzchni. – Pozwoli ona na prowadzenie zróżnicowanych procesów: od magazynowania, przez operacje logistyczne, po produkcję – mówi Karina Trojańska.