Spółka Panattoni, deweloper magazynowy, rozpoczyna nową inwestycję w województwie pomorskim – Panattoni Park Gdańsk City Airport. Inwestycja jest realizowana spekulacyjnie (bez podpisanych umów najmu). Powstaną dwie hale dystrybucyjne o łącznej powierzchni ponad 18,4 tys. mkw.

Zielony certyfikat

Panattoni Park Gdańsk City Airport przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. – Zastosujemy nowoczesne technologie pozwalające na oszczędność energii i wody – zapowiada deweloper. – Sięgniemy też po rozwiązania poprawiające komfort pracowników – to m.in. dostęp do światła naturalnego, powierzchnie biurowe z odpowiednią akustyką i jakością powietrza.

Port morski i port lotniczy

– Ze względu na rozbudowaną i rozwijaną wciąż infrastrukturę Gdańsk jest bardzo atrakcyjny dla biznesu – mówi cytowana w komunikacie Martyna Sochaczewska, dyrektor ds. najmu w spółce Panattoni. - Wynika to m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie. W przypadku naszej nowej inwestycji szczególną rolę odgrywa też sąsiedztwo portu lotniczego — dodaje. 

Spółka Panattoni na trójmiejski rynek dostarczyła już niemal 700 tys. mkw. powierzchni przemysłowych.