Pierwszy magazyn 7R Green Saver z finansowaniem

7R Park Wrocław West II uzyskał 87 mln zł finansowania w Banku Pekao.

Publikacja: 26.02.2024 12:02

7R Park Wrocław West II

7R Park Wrocław West II

Foto: Mat.prasowe

- Magazyn powstający w Kątach Wrocławskich jest pierwszym obiektem 7R w kategorii Green Saver, ograniczającym zarówno emisje CO2, jak i koszty operacyjne – informuje deweloper w komunikacie. - 7R Park Wrocław West II uzyskał łącznie 87 mln zł finansowania w Banku Pekao S.A.

Pełna komercjalizacja

7R, deweloper magazynowy, zastosował proekologiczne rozwiązania, które pozwolą na obniżenie operacyjnej emisji CO2 o ponad 50 proc. – W czasie użytkowania 7R Park Wrocław West II będzie też potrzebował znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej. Redukcja zapotrzebowania na energię pierwotną na metr kwadratowy rocznie spadnie o niemal 70 proc. w stosunku do obowiązujących przepisów – wskazuje deweloper.

Park logistyczny o powierzchni 44 tys. mkw. jest w pełni skomercjalizowany — w całości wynajęła go firma Yusen Logistics. Generalnym wykonawcą jest Kajima Polska.  Planowana data oddania obiektu do użytku to drugi kwartał 2024 roku. Obiekt ma przejść certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding.

Zielone rozwiązania

Deweloper zastosował w budynku zielone rozwiązania. To m.in. systemy grzewczo-wentylacyjne z pompami ciepła, wentylacją z odzyskiem ciepła, system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie, instalacja fotowoltaiczna i własny magazyn energii. - Pozwoli on na zmagazynowanie zielonej energii powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższego zapotrzebowania na prąd w budynku – tłumaczy deweloper.

Nieruchomości
City Park Wrocław jeszcze urośnie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Panattoni rośnie na Pomorzu
Nieruchomości
Gdynia City Logistics na zielonym świetle
Nieruchomości
Nowe magazyny w Barniewicach. Z łąką i strefą relaksu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
LCube. W planach 500 tys. metrów magazynów