Spółka Trei Real Estate Poland otworzyła 36 park handlowy w Polsce pod marką Vendo Park. Obiekt w Łapach, liczący 6 tys. mkw. i 10 sklepów, jest drugim Vendo Parkiem na Podlasiu. Inwestycja pochłonęła 7,6 mln euro.

- Parki handlowe cieszą się niesłabnącą popularnością najemców, którzy chcą rozwijać swoje marki w miastach różnej wielkości, blisko swoich odbiorców oraz konsumentów ceniących szeroki wybór asortymentu i komfortowe zakupy. Zapotrzebowanie na taki format handlowy na rynku jest wciąż duże, dlatego w planach mamy budowę kolejnych obiektów w całej Polsce – powiedział Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. W tym roku deweloper odda jeszcze parki w Lubinie i Koninie.

Według szacunków Polskiej Rady Centrów Handlowych w I połowie br. otwarto 12 nowych obiektów: jedno centrum handlowe i 11 parków. W latach 2023-2025 może przybyć 110 obiektów handlowych, z czego 98 to parki.

82 proc. całkowitej powierzchni handlowej w Polsce to nadal duże centra, ale w ostatnich latach dynamicznie przybywa parków handlowych i mniejszych formatów. Nowe projekty liczą 2-20 tys. mkw. i powstają głównie w małych miastach poniżej 100 tys. mieszkańców.