W piątym etapie osiedla Przystanek Tarchomin przy ul. Winorośli na warszawskiej Białołęce powstanie siedmiokondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 87 mieszkań o powierzchni od 26 do 70 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami.

W budynku będzie dwupoziomowy garaż, powstaną też komórki lokatorskie i boksy na jednoślady. Do części mieszkań będą przypisane ogródki.  Mieszkania mają być gotowe w IV kwartale 2024 roku. Ceny lokali zaczynają się od 350 tys. zł (od 10,6 tys. zł za metr).

Ewa Rathe-Głowacka z firmy Victoria Dom mówi o rosnącym zainteresowaniu mieszkaniami. – W Przystanku Tarchomin 5 mamy już pierwszych klientów. Na poprawę sytuacji ma wpływ „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” – podkreśla. – Program w zasadzie zdominował rynek nieruchomości. Także w naszych biurach korzystający z niego klienci stanowią większość. Przybywa też osób, które wybierają tradycyjny kredyt hipoteczny lub zakupy za gotówkę. Najczęściej dotyczy to tych, którzy zmieniają mieszkania na większe.

Victoria Dom prowadzi 11 inwestycji. Firma rozpoczyna kolejny etap budowy osiedla Nova Viva Garden. Podobnie jest w krakowskiej inwestycji Viva Piast. Zarząd Victorii Dom szacuje, że w obu miastach w 2023 r. rozpocznie budowę ok. 1,9 tys. mieszkań.