Osiedle Sokołówka powstaje nad doliną rzeki Sokołówka, w sąsiedztwie Parku Mickiewicza. W ciągu dziesięciu lat deweloper, spółka SGI, wybudował tu siedem budynków z ponad 300 mieszkaniami.

Firma rozpoczyna piąty etap inwestycji. Powstaną dwa ośmiopiętrowe budynki z 89 mieszkaniami o powierzchni od 47 do ponad 130 mkw. – od dwóch do pięciu pokoi. Największy taras przy jednym z lokali na ostatniej kondygnacji będzie mieć prawie 75 mkw. W budynkach zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Budynki mają być gotowe w drugim kwartale 2025 roku.

Sokołówka to nie jedyna inwestycja SGI w Łodzi. – Jesteśmy obecni w tym mieście od 2006 roku. Zależy nam, aby tworzyć przyjazne miejsca do życia. Dlatego nasze inwestycje wychodzą poza osiedla i obejmują także łódzką infrastrukturę. Przy okazji budowy w centrum Łodzi osiedla Barciński Park rozbudowaliśmy ul. Tylną, wyposażając ją w dodatkowe zatoki parkingowe – mówi cytowany w komunikacie Robert Stachowiak, prezes SGI.

Firma wybudowała też m.in. Lawendowe Osiedle przy ul. Zamojskiej, Osiedle Majowe przy ul. Przybyszewskiego, Podolski Park przy ul. Strzemińskiego. W sumie SGI oddało w Łodzi prawie 2 tys. mieszkań.