To druga lokalizacja spółki Business Link we Wrocławiu. Pierwsze biuro firmy w tym mieście powstało w budynku Green2Day przy ul. Szczytnickiej. Otwarcie kolejnej lokalizacji jest podyktowane, jak tłumaczą przedstawiciele operatora, rosnącym popytem na biura flex.

W biurowcu Centrum Południe, wybudowanym przez firmę Skanska przy ul. Powstańców Śląskich, najemcy mogą korzystać z ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni. - Pomieszczenia biurowe są wyposażone m.in. w biurka z elektryczną regulacją wysokości. Są sale do spotkań, gabinety, strefy przeznaczone do pracy w skupieniu, budki telefoniczne – opisują przedstawiciele Business Link. Jest też recepcja, kuchnia, strefa relaksu z konsolą do gier.

– Tworzone przez nas powierzchnie to skandynawski design i różnorodność oferowanych przestrzeni do pracy. Wyposażając biura, korzystaliśmy z ekologicznych materiałów i lokalnych dostawców – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Pater, dyrektor ds. ekspansji i Workplace Advisory w Business Link. – To jedna z naszych najbardziej zielonych lokalizacji - zaznacza. 

Centrum Południe ma certyfikat WELL Core & Shell. Obiekty z pierwszego etapu tego kompleksu biurowego zdobyły też certyfikat LEED Core & Shell na poziomie platinum. Są wyposażone m.in. w filtry oczyszczające powietrze, nawilżacze i systemy wentylacji, które zapewniają o 30 proc. więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych. Biurowce są w pełni zasilane energią elektryczną.

– Mamy przekonanie, że dla wielu pracowników jesteśmy trzecim miejscem pracy, uzupełniającym ofertę biur tradycyjnych i pracy w domu – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor zarządzająca w Business Link i szefowa zespołu ds. strategicznego doradztwa w zakresie miejsc pracy w spółce biurowej Skanska.