A&T to wielobranżowa grupa firm zajmująca się m.in. handlem, rekrutacją, doradztwem, transportem i logistyką. Od 2011 roku firma jest dostawą produktów medycznych. Zajmuje się też dostawą produktów spożywczych, higienicznych i tekstylnych.

W gdańskim parku logistycznym dostawca wynajmuje magazyn z kontrolowaną temperaturą potrzebną przy lekarstwach i artykułach spożywczych. W obiekcie Gdańsk - Kowale Distribution Centre A&T Group zajmie ponad 3,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 340 mkw. biur.

- To kolejna transakcja, która pokazuje, jak ważną lokalizacją na magazynowej mapie Polski jest Trójmiasto. Nie do przecenienia jest jeden z jego najważniejszych atutów i gałęzi rozwoju, czyli obsługa klientów korzystających z dostępu do terminalu kontenerowego Baltic Hub, DCT Gdańsk – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Głodowska, konsultantka w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych w Axi Immo, firmie, która doradzała najemcy w transakcji.

O dużym popycie na magazyny w Trójmieście mówi też Jakub Jastrzębski z tej firmy. Hale w tym regionie są bardzo szybko wynajmowane.

Gdańsk-Kowale Distribution Centre to park logistyczny, który oferuje elastyczne moduły magazynowe i biurowe w sześciu budynkach o łącznej powierzchni ok. 130 tys. mkw. Centrum znajduje się ok. 15 km od centrum Gdańska, przy obwodnicy Trójmiasta, w pobliżu dróg ekspresowych.