– To oferta głownie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na kredyt – tłumaczą przedstawiciele spółki PFR Nieruchomości. Przy ul. Legionów powstaną dwa budynki – ośmio- i siedmiokondygnacyjny. Będzie w nich 150 mieszkań. Działka położona 3,5 km od centrum Elbląga została kupiona od firmy Energa-Operator. Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza w tym miejscu zabudowę mieszkaniową.

Cytowany w komunikacie prezydent Elbląga Witold Wróblewski mówi, że zainteresowanie deweloperów miastem w ostatnim latach jest bardzo duże. – Powstaje wiele osiedli - zarówno jedno -, jak i wielorodzinnych. Co roku przybywa kilkaset nowych mieszkań – mówi Witold Wróblewski. - Tylko w 2022 roku wydaliśmy pozwolenia na budowę ponad 600 mieszkań o powierzchni użytkowej 35,5 tys. mkw. Dodatkowo, jako samorząd, w ramach Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego budujemy dwa budynki, w których powstanie 120 mieszkań. Lokale na wynajem spółki PFR Nieruchomości będą uzupełnieniem tej oferty - dodaje.

- Decyzja o inwestowaniu w Elblągu była poparta analizą potencjału rozwojowego tego miasta jako ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego i turystycznego północnej Polski – zaznacza Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości. – Wiemy, że deficyt mieszkań dotyka nie tylko mieszkańców największych polskich miast, ale także tych średnich pełniących funkcję stolic regionów. Chcemy dostarczać na rynek mieszkania na wynajem. To bardzo ważna misja, zwłaszcza w sytuacji spodziewanego spowolnienia w produkcji mieszkań. Dziś wiele rodzin wstrzymuje decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego lub nie jest w stanie wziąć na siebie takiego zobowiązania.