Na kupionej przez spółkę Apsys Polska działce stoją cztery budynki. - Dwa historyczne obiekty zostaną zrewitalizowane, a zdegradowany teren poprzemysłowy zmodernizowany i przywrócony miastu i lokalnej społeczności – zapowiada firma w komunikacie. Spółka planuje inwestycję mixed-use. Powstaną m.in. lotfy, miejskie ogrody, usługi dla mieszkańców.

– Cały czas poszukujemy nieruchomości pozwalających na realizację projektów miastotwórczych, zgodnych z celem strategicznym firmy – mówi cytowany w komunikacie Maciej Wróblewski, wiceprezes i dyrektor działu rozwoju w firmie Apsys Polska. - Zależy nam, by wszystkie nasze inwestycje wcielały w życie ideę zrównoważonych miast, przyjaznych ludziom i środowisku. Duży potencjał widzimy w projektach typu mixed-use, łączących funkcje mieszkaniowe, handlowe, biurowe i rekreacyjne. To w nich upatrujemy szansy na wypracowanie nowego modelu urbanistycznego – takiego, który poprawi komfort codziennego życia mieszkańców oraz uwolni ich spod ciągłej presji czasu.

Nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum miasta,obok wrocławskiego Rynku, pięć minut drogi od dworca kolejowego.

To kolejna rewitalizacja firmy. Apsys ma na koncie łódzką Manufakturę, która powstała na zrewitalizowanych terenach dawnej fabryki. - Poprzemysłowa nieruchomość stała się miejscem zakupów, spotkań i rozrywki, w którym historia, architektura i kultura łączą się z nowoczesnością i technologami – mówi Maciej Wróblewski.

Spółka Apsys działa na rynku nieruchomości w Polsce i we Francji. Spółka koncentruje się na inwestycjach handlowych, mixed-use, mieszkaniowych. Zarządza też budynkami biurowymi.