GLP Park Lędziny oferuje ponad 110 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej bezpośrednio przy węźle trasy S1, 10 minut od skrzyżowania autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Obiekt jest certyfikowany w sytstemie BREEAM na poziomie Very Good i przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach.

Expeditors, światowy operator TSL, z główną siedzibą w Seattle, działa w 103 krajach na sześciu kontynentach. W Polsce od 2005 roku. Firma specjalizuje się w spedycji międzynarodowej, usługach celnych, magazynowaniu i dystrybucji u organizacji ponadnormatywnych transportów. W nowym centrum logistycznym GLP w Lędzinach Expeditors skorzysta z wysokiego składowania.

- Centrum logistyczne na południu Polski jest kolejnym naturalnym krokiem naszej ekspansji na lokalnym rynku. Lędziny są geograficznie bardzo atrakcyjnym punktem wypadowym na południe Europy, który świetnie wpisuje się w potrzeby naszych klientów z okolic Wrocławia, Katowic czy Krakowa – mówi cytowana w komunikacie Marta Piechel, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w firmie Expeditors Polska.