Generalny wykonawca zapowiada, że zakończy prace w drugim kwartale 2025 roku. – Podpisanie tego kontraktu to kolejny ważny krok w kierunku wzmocnienia obecności naszej firmy na rynkach poza Warszawą – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Na osiedlu Lune de Malta przy ul. Milczańskiej w Poznaniu francuski deweloper zaoferuje 226 mieszkań – od kawalerek po cztery pokoje. Największe, nawet 117-metrowe lokale będą mieć wyjście na taras na dachu. W podziemnym parkingu będzie 334 miejsc parkingowych. Deweloper zaplanował także strefę relaksu (ozdobi ją niemal 100 drzew), wielofunkcyjne boisko, plac zabaw.

- Wyposażymy osiedle w ekologiczne rozwiązania, takie jak logotermy umożliwiające ograniczenie zużycia energii, windy z funkcją odzyskiwania energii, która zostanie przeznaczona do zasilenia części wspólnych. Na dachu budynku znajdzie się zieleń ekstensywna, a na zewnątrz – stacja ładowania samochodów elektrycznych – zapowiada deweloper.

Lune de Malta sąsiaduje z gotowym już osiedlem dewelopera - Soleil de Malta.