Wstępne porozumienie z deweloperem kompleksu Unique Tower, firmą Marvipol, fundusz Heimstaden Poland zawarł w ubiegłym roku. Łączna powierzchnia kupionych w Unique Tower lokali to ponad 5,6 tys. mkw. W portfolio Heimstaden znalazły się jednopokojowe studia, mieszkania z kilkoma pokojami, apartamenty z widokiem na stolicę oraz 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Wszystkie lokale są umeblowane i wyposażone w sprzęty AGD.  Do mieszkań można się już wprowadzać.

Unique Tower to wielofunkcyjny kompleks budynków.  Położony od strony Grzybowskiej obiekt pełni funkcję handlowo-usługowo-biurową. W sąsiednim, niemal 100-metrowym apartamentowcu, znalazły się mieszkania premium oraz przeznaczone na krótko- i długoterminowe pobyty lokale inwestycyjne Royal Tulip Warsaw Apartments. Apartamenty są wykończone i wyposażone w 5-gwiazdkowym standardzie.  Firmie Heimstaden został sprzedany ostatni z budynków kompleksu.

Inwestycja została ukończona pod koniec 2021 roku. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Sud Architekt Polska.

Grupa Marvipol i Heimstaden Poland na początku 2021 roku zawarły umowy przedwstępne, na podstawie których Heimstaden zobowiązał się do nabycia 668 lokali w trzech inwestycjach dewelopera. To Moko Botanika, Unique Tower i Studio Okęcie. Pierwsza transakcja dotycząca zakupu mieszkań na osiedlu Moko Botanika została zawarta pod koniec lipca tego roku. Teraz sfinalizowano umowę dotyczącą lokali w Unique Tower.