To wspólna inwestycja spółki PFR Nieruchomości i miasta Oława, które wskazało teren pod osiedle. Projekt przygotowała pracownia MH Architekci. W czterokondygnacyjnych blokach znalazły się 144 mieszkania o powierzchni od 25 do 70 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Powstało osiem mieszkań przystosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie lokale są wykończone w podstawowym standardzie (pomalowane na biało ściany, panele podłogowe, terakota, w pełni wyposażone łazienki, glazura, drzwi).

Oława to kolejna - po Wałbrzychu - dolnośląska lokalizacja inwestycji spółki PFR Nieruchomości. Kolejne mieszkania powstają we Wrocławiu. Osiedle Nowa Kolejowa zaoferuje niemal 500 mieszkań w formule najmu instytucjonalnego. Projektowane są kolejne osiedla. To pierwszy etap inwestycji przy ul. Zatorskiej na Psim Polu oraz przy ul. Białowieskiej na wrocławskich Popowicach. Od lipca 2021 roku trwa także budowa 221 mieszkań przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Posiada ok. 7,5 tys. mieszkań (gotowych i w budowie) w ponad 40 lokalizacjach.